Arne Garborgs plass 1 |  0179 OSLO | E-post: post@brannmannen.no

Fikk sparken for å ha bannet på sambandet

En brannmester i Australia venter i spenning på om han får tilbake jobben etter at han ble sparket på dagen da han bannet på sambandet under en skogbrann.

Roy Larsen "Brannmannen"
Kilde:
Herald Sun

 

Det rant over for brannmester John Willis da mannskapene hans ignorerte han ordre under skogbrannen i Australia som går under navnet " Black Saturday fires".

"Hvis jeg bannet så var det i frustrasjon og ikke i sinne" sier Willis.
Willis er en erfaren brannmann som har bidratt til slukking av hundrevis av branner i delstaten Victoria i tillegg til at han har mange utrykninger til bilulykker, naturkatastrofer og andre akutte hendelser.

Bøllete språkbruk
CFA representant Robert Hogan sier at "det har kommet inn tre klager i løpet av fire dager på Mr. Willis sin bøllete språkbruk. Av den årsak så passer han ikke til å representere sitt brannvesen", sier Hogan.

En kollega av Willis sier at "det er naturlig å banne i en slik presset situasjon. At Willis fikk sparken har opprørt lokalbefolkningen".

Situasjonen til Willis vil bli tatt opp under et møte mellom ulike brannvesen som var involvert, foreningen og representanter fra CFA (Country Fire Authority)



Treningstøy

trening

Treningstøy for brannfolk, eller andre intresserte. Trykk HER for mer info.


Studierapport etter en studietur for å undersøke hvordan parkeringskjellere blir brannsikret i andre europeiske land.
Studierapport - parkeringskjellere














NBSK's Årsmelding


REDAKSJONEN
Lars Brenden, redaktør
Håvard Bakken, annonse
Roy Larsen, webansvarlig

Kontakt oss






Brannlinker







 


   Design og CMS: FolkeWeb